MATRAC PUR PENA 200X80X15 CM

Kód: 1881
ZADARMOZADARMO
MATRACE 1 PUR
€110
Skladom
Luxusný matrac o rozmere 200x80 cm a o výške 15 cm, je vyrobený z kvalitnej PUR peny, ktorá je prešitá tepelným rúnom z dutého polyesterového vlákna.

Matrac nie je možné objednať samostatne.

Iba s posteľou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Luxusný matrac z kvalitnej PUR peny 200x80x15

Prestieradlo k matracu si môžete dokúpiť TU

Technické údaje:
Rozmer matraca: 200x80x15cm
Nosnosť matraca: 100-120 kg
Tuhosť matraca: stredne tvrdá - 3 (na stupnici 1-5)
Poťah: matracovina 100% PES, prešitá termorúnom a netkanou textíliou
Odporúčané uloženie: na lamelový rošt, lamelový polohovací rošt, príp. pevný rošt
Čistenie: snímateľný prateľný poťah (max. 40 °C)
Záruka: 2 roky


Jadro matraca tvorí vysoko elastická polyuretánová pena (PUR pena) s vyššou objemovou hmotnosťou. Táto pena je vyrobená speňovaním vysoko kvalitných surovín a materiálov, bezpečných pre ozónovú vrstvu. Vďaka tomu sa PUR pena v niektorých bodoch blíži svojimi vlastnosťami studeným penám. Matrac z tejto peny má vynikajúce ortopedické vlastnosti a zaisťuje ideálnu polohu tela v priebehu spánku. Odporúčame matrac uložiť na lamelový rošt. Matrac takto umiestnený je veľmi dobre odvetrávaný a udržuje správnu mikroklímu, čím obmedzuje výskyt roztočov, ktorí potrebujú k životu a množeniu vlhké prostredie.
Matrac je strednej tuhosti a tým vyhovuje najširšej vrstve spotrebiteľov. Matrac je obojstranný, čo zaručuje dlhšiu životnosť, ktorú si môžeme predĺžiť otáčaním matraca. Odporúčame pri každej výmene prestieradla matrac otočiť (pôda/dno alebo hlava/nohy). Medzi nežiaduce vlastnosti PUR pien je ich trvalá deformácia, tzv. preležanie. Trvalá deformácia je 6-8 %/rok, čo znamená preležanie v miestach s najväčším zaťažením (hlava a zadok). Tzn. postupne v týchto miestach vznikajú preležaniny, ktoré nie sú predmetom reklamácie, ale jedná sa o prirodzenú vlastnosť týchto pien. Tento matrac je vhodný skôr pre občasné spanie (chaty, chalupy, návštevy, …).


Matrac je možné objednať iba s posteľou.

 

V našej ponuke máme mnoho typov matracov s rôznymi vlastnosťami. Pre dlhodobé udržanie pozitívnych vlastností u matracov je nutné správne zvoliť typ matraca. Pre ľahšiu orientáciu nižšie nájdete stručný návod, ako správne matrac vybrať.


1) Účel využívania (každodenné alebo občasné)
- Na pravidelné a dlhodobé používanie sú určené matrace z latexovej peny, taštičkové (boxspring) matrace.
- Z HR peny, sendvičové a pružinové matrace sú kompromis medzi úžitkovou hodnotou a ich obstarávacou cenou.
- Na príležitostné spanie stačí matrac z PUR peny.

2) Tvrdosť matraca a materiál. Tvrdosť u matracov máme uvedenú v rozsahu 1-5
- Namäkšie matrace sú latexové alebo matrace zo studených pien. Veľmi obľúbené sú matrace s použitím pamäťových pien alebo topperov (krycí matrac, matracový top, prístelka, „čabraka“ – vrchný matrac). Tieto matrace sa dobre prispôsobujú telu, zabraňujú otlakom. Uvítajú ich seniori alebo osoby trpiace kĺbovými problémami.
- Najčastejšie sú používané stredne tuhé matrace, ktoré udržujú chrbticu v rovine. Jedná sa o penový, sendvičový, pružinový a taštičkový (boxspring) matrac.
- Tuhšie matrace bývajú často vystužené kokosovým rúnom, ktoré matracom dodá nielen vyššiu tuhosť, ale aj priedušnosť.
- Najtvrdšie matrace sú určené osobám vyššej váhovej kategórie. Špeciálne profilovanie a voľba pien s vyššou objemovou hustotou umožňujú vyrábať matrace s väčším počtom anatomických zón pre lepší spánok.
Viac zónového matraca je možné tiež vyrobiť u taštičkových (boxspring) matracov. Zóny vytvárame kombináciou rôznych tuhostí použitých pružiniek v textilných puzdrách.
Obľúbené sú tiež matrace s dvojitou tuhosťou, kedy môžete využívať tú stranu matraca, ktorá Vám viac vyhovuje.

3) Pre koho je matrac určený
- Matrac do detských postieľok, kde je veľmi obľúbené používanie matracov z kokosového rúna alebo PUR peny.
- Pre deti a študentov odporúčame tvrdšie matrace bez profilových zón a neodporúčame matrace z pamäťových (lenivých) pien.
- Najširšia ponuka matracov je pre dospelých, kde si každý vyberie podľa svojich individuálnych preferencií.
- Pre seniorov odporúčame skôr mäkší matrac a tiež je veľmi vhodná vyššia plocha na ležanie pre ľahké vstávanie.
- Na príležitostné spanie (chaty, matrace pre hostí...) sú vhodné skladacie matrace alebo lacnejšie PUR matrace.
- Do hotelov sú vhodné vyššie matrace s vysokou životnosťou. Kvalitný vysoký pružinový matrac a taštičkový (boxspring) matrac.

4) Nosnosť matraca
Medzi najdôležitejšie kritériá patrí hmotnosť užívateľa matraca. Podľa toho zvolíme typ matraca, kedy hmotnosť užívateľa bude v strede rozsahu matraca. Ďalej je veľmi dôležitá priedušnosť matraca. Pot, ktorý zostane v matraci uväznený, je ideálny na množenie roztočov. K lepšiemu odvetraniu matraca pomáhajú pružinové rošty, priečne prierezy, nopy na horných doskách alebo špeciálne vrstvy z prírodných vysoko priedušných materiálov ako sú kokos... Ďalej je veľmi dôležité, či matrac bude uložený na vzdušnom lamelovom rošte alebo na pevnom rošte bez možnosti prúdenia vzduchu .

5) Všeobecné informácie a odporúčania
Rozmer matraca. Dĺžka matraca by mala byť o 20-30 cm dlhšia ako používateľ. Pre dospelých sa odporúča šírka matraca 90 cm. Výška matraca by mala byť minimálne 15 cm, ale aj výška ležacej plochy je veľmi dôležitá pre ľahké vstávanie. Poťah matraca by mal byť snímateľný, prateľný. U detí, ktorým sa stávajú občasné nočné príhody alebo pre osoby dlhodobo choré, upútané na lôžko odporúčame používať chránič matracov.
Matracový chránič je veľmi praktickou pomôckou, vhodný je aj pre alergikov, pretože zabraňuje množeniu roztočov a baktérií. Chránič matracov sa ľahko udržuje (pranie pri teplote max. 60 °C). Matracový chránič nežehlíme, nebielime ani chemicky nečistíme.

6) Atypické rozmery matracov a roštov
V našom internetovom obchode je možné tiež zakúpiť matrac atypických rozmerov. Stačí e-mailom zaslať dopyt s požadovanými rozmermi matraca alebo lamelového roštu. Ďalej je dôležitý kontakt na Vás, aby sme mali kam zaslať cenovú ponuku. Keďže sme výrobcovia máme krátke dodacie lehoty a priaznivé ceny.

Dodatočné parametre

Kategória: Matrace 200x80 cm
Záruka: 2 roky
? výška matraca: 15 cm
? šírka matraca: 80 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: