Luxusný matrac - Orthopedy maxi 200x80 cm

Kód: 9099
ZADARMOZADARMO
ortopedy 19cm
€150
Skladom (10 ks)

Matrac ORTHOPEDY MAXI-sendvičový o rozmere 200x80 a o výške 19 cm. Lehacie plochy matraca sú z dvoch odlišných pien, čím si môžete zvoliť tuhosť ležacej plochy. Poťah matraca je opatrený zipsom na dvoch stranách pre ľahšie odnímanie.

Matrac nie je možné objednať samostatne. Iba s posteľou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Matrac ORTHOPEDY MAXI 200x80, výška 19 cm

Prestieradlo k matracu si môžete dokúpiť TU

Rozmer matraca: 200x80x19 cm
Nosnosť matraca: 120 kg
Tuhosť matraca: 2-3, stredne tvrdá
Poťah: 100% PES prešitý rúnom
Prateľný poťah max. 40 °C
Záruka 2 roky

Tento matrac je vyrobený z vysoko elastickej PUR peny VITA, s vyššou objemovou hmotnosťou. Matrac je tvorený z dvoch druhov pien: jedna strana matraca je rovná-Standard 28, druhá strana matraca má masážne nopky-Standard HR 30.

PUR pena VITA anglickej výroby dosahuje vlastnosti studených pien. Vďaka tomu má matrac vynikajúce ortopedické vlastnosti a zaisťuje ideálnu polohu tela v priebehu spánku. Vďaka svojej štruktúre je matrac veľmi dobre odvetrávaný a udržuje správnu mikroklímu, čím obmedzuje výskyt roztočov, ktorí potrebujú k životu a množeniu vlhké prostredie.

Lehacie plochy matraca sú z dvoch odlišných pien, čím si môžete zvoliť tuhosť ležacej plochy jednoduchým otočením matraca. Masážne nopky, ktoré sú po celej ploche matraca, zaisťujú dokonalé prekrvenie kože a uvoľnenie svalstva v priebehu spánku. Druhá strana matraca je rovná. Farebnosť vnútorných matracov nemusí zodpovedať fotografii, nemá to vplyv na funkciu.

Matrac je strednej tuhosti 2-3 (na stupnici 1-3) a tým vyhovuje najširšej vrstve spotrebiteľov aj deťom. Matrac je obojstranný, čo zaručuje dlhú životnosť. Matrac by sa mal minimálne každých 6 mesiacov otáčať.


Matrac je vybavený kvalitným snímateľným poťahom, ktorý je priedušný a príjemný na dotyk. Poťah je opatrený zipsom na dvoch stranách pre ľahšie odnímanie. Je prešitý tepelným rúnom z dutého polyesterového vlákna, čo zaručuje veľmi dobré vetranie matraca. Poťah je prateľný v práčke (max. 40 °C). Matrac je vhodný pre alergikov a astmatikov a pôsobí veľmi pozitívne na celkovú regeneráciu organizmu. V spojení s lamelovým roštom sa kvalita zdravého spánku zvyšuje.


Vyrobíme aj atypický rozmer matraca bez príplatku. Vyberte si najbližší väčší rozmer z našej ponuky a z tohto matraca Vám vyrobíme matrac na mieru. Požadovaný rozmer napíšte do správy pre predajcu. (Napríklad: potrebujete matrac o rozmere 195x85 cm, kúpte matrac o rozmere 200x90 cm a my ho upravíme na Váš požadovaný rozmer).

Matrac je možné objednať iba s posteľou.

 

V našej ponuke máme mnoho typov matracov s rôznymi vlastnosťami. Pre dlhodobé udržanie pozitívnych vlastností u matracov je nutné správne zvoliť typ matraca. Pre ľahšiu orientáciu nižšie nájdete stručný návod, ako správne matrac vybrať.


1) Účel využívania (každodenné alebo občasné)
- Na pravidelné a dlhodobé používanie sú určené matrace z latexovej peny, taštičkové (boxspring) matrace.
- Z HR peny, sendvičové a pružinové matrace sú kompromis medzi úžitkovou hodnotou a ich obstarávacou cenou.
- Na príležitostné spanie stačí matrac z PUR peny.

2) Tvrdosť matraca a materiál. Tvrdosť u matracov máme uvedenú v rozsahu 1-5
- Namäkšie matrace sú latexové alebo matrace zo studených pien. Veľmi obľúbené sú matrace s použitím pamäťových pien alebo topperov (krycí matrac, matracový top, prístelka, „čabraka“ – vrchný matrac). Tieto matrace sa dobre prispôsobujú telu, zabraňujú otlakom. Uvítajú ich seniori alebo osoby trpiace kĺbovými problémami.
- Najčastejšie sú používané stredne tuhé matrace, ktoré udržujú chrbticu v rovine. Jedná sa o penový, sendvičový, pružinový a taštičkový (boxspring) matrac.
- Tuhšie matrace bývajú často vystužené kokosovým rúnom, ktoré matracom dodá nielen vyššiu tuhosť, ale aj priedušnosť.
- Najtvrdšie matrace sú určené osobám vyššej váhovej kategórie. Špeciálne profilovanie a voľba pien s vyššou objemovou hustotou umožňujú vyrábať matrace s väčším počtom anatomických zón pre lepší spánok.
Viac zónového matraca je možné tiež vyrobiť u taštičkových (boxspring) matracov. Zóny vytvárame kombináciou rôznych tuhostí použitých pružiniek v textilných puzdrách.
Obľúbené sú tiež matrace s dvojitou tuhosťou, kedy môžete využívať tú stranu matraca, ktorá Vám viac vyhovuje.

3) Pre koho je matrac určený
- Matrac do detských postieľok, kde je veľmi obľúbené používanie matracov z kokosového rúna alebo PUR peny.
- Pre deti a študentov odporúčame tvrdšie matrace bez profilových zón a neodporúčame matrace z pamäťových (lenivých) pien.
- Najširšia ponuka matracov je pre dospelých, kde si každý vyberie podľa svojich individuálnych preferencií.
- Pre seniorov odporúčame skôr mäkší matrac a tiež je veľmi vhodná vyššia plocha na ležanie pre ľahké vstávanie.
- Na príležitostné spanie (chaty, matrace pre hostí...) sú vhodné skladacie matrace alebo lacnejšie PUR matrace.
- Do hotelov sú vhodné vyššie matrace s vysokou životnosťou. Kvalitný vysoký pružinový matrac a taštičkový (boxspring) matrac.

4) Nosnosť matraca
Medzi najdôležitejšie kritériá patrí hmotnosť užívateľa matraca. Podľa toho zvolíme typ matraca, kedy hmotnosť užívateľa bude v strede rozsahu matraca. Ďalej je veľmi dôležitá priedušnosť matraca. Pot, ktorý zostane v matraci uväznený, je ideálny na množenie roztočov. K lepšiemu odvetraniu matraca pomáhajú pružinové rošty, priečne prierezy, nopy na horných doskách alebo špeciálne vrstvy z prírodných vysoko priedušných materiálov ako sú kokos... Ďalej je veľmi dôležité, či matrac bude uložený na vzdušnom lamelovom rošte alebo na pevnom rošte bez možnosti prúdenia vzduchu .

5) Všeobecné informácie a odporúčania
Rozmer matraca. Dĺžka matraca by mala byť o 20-30 cm dlhšia ako používateľ. Pre dospelých sa odporúča šírka matraca 90 cm. Výška matraca by mala byť minimálne 15 cm, ale aj výška ležacej plochy je veľmi dôležitá pre ľahké vstávanie. Poťah matraca by mal byť snímateľný, prateľný. U detí, ktorým sa stávajú občasné nočné príhody alebo pre osoby dlhodobo choré, upútané na lôžko odporúčame používať chránič matracov.
Matracový chránič je veľmi praktickou pomôckou, vhodný je aj pre alergikov, pretože zabraňuje množeniu roztočov a baktérií. Chránič matracov sa ľahko udržuje (pranie pri teplote max. 60 °C). Matracový chránič nežehlíme, nebielime ani chemicky nečistíme.

6) Atypické rozmery matracov a roštov
V našom internetovom obchode je možné tiež zakúpiť matrac atypických rozmerov. Stačí e-mailom zaslať dopyt s požadovanými rozmermi matraca alebo lamelového roštu. Ďalej je dôležitý kontakt na Vás, aby sme mali kam zaslať cenovú ponuku. Keďže sme výrobcovia máme krátke dodacie lehoty a priaznivé ceny.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Matrace 200x80 cm
Záruka: 2 roky
? výška matraca: 19 cm
? šírka matraca: 80 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: